Wycieczka dydaktyczna do Rzeszowa

W piątek 22 marca zorganizowana została wycieczka dydaktyczna dla uczniów klas I i II technikum.

W oddziale NBP w Rzeszowie młodzież uczestniczyła w lekcji na temat zadań i zasad funkcjonowania polskich banków. Poznała wiele ciekawostek związanych z drukowaniem pieniędzy, przechowywaniem depozytów oraz gromadzeniem sztabek złota. Z dużym zainteresowaniem uczestników wycieczki spotkała się wystawa zabytkowych sejfów oraz dawnych maszyn do liczenia monet i banknotów. Sporo emocji wywołały wielkie worki zawierające zniszczone banknoty o różnych nominałach. Młodzież odwiedziła ponadto Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa, gdzie obejrzała zdjęcia z wystawy „Znane i nieznane” rzeszowskiego dziennikarza i fotoreportera Józefa Gajdy. Brała także udział w Podkarpackich Targach Budownictwa EXPO DOM. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi trendami branży budowlanej oraz z bogatą ofertą producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, wykończeniowych, mebli i elementów wyposażenia wnętrz.