III FESTIWAL KULTURY EUROPEJSKIEJ W CZUDCU

Od kilkunastu lat Zespół Szkół w Czudcu jest organizatorem konkursów popularyzujących wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej kulturę oraz znajomość języków krajów Unii Europejskiej.

III Festiwal Kultury Europejskiej pod honorowym patronatem Wicestarosty Powiatu Strzyżowskiego Jana Stodolaka odbył się w tym roku 11 kwietnia. Festiwal w imieniu Pana Wicestarosty otworzyła pani Maria Koś, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie. W Festiwalu uczestniczyli uczniowie z gimnazjów w Czudcu, Frysztaku, Godowej i Stępiny, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku, z Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie oraz Zespołu Szkół w Czudcu. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: śpiew ( jeden utwór w języku obcym, drugi w języku polskim) i plakat ( praca miała przedstawiać charakterystyczny dla danego kraju „symbol”, np. budowlę lub atrakcję turystyczną). Jury pod przewodnictwem pana Szymona Steca oceniało językowe i artystyczne zmagania młodych wykonawców zgodnie z opracowanym przez organizatorów regulaminem festiwalu. Zdaniem jurorów poziom przygotowanych prezentacji był wysoki i niezwykle wyrównany.

Kategoria prezentacji muzycznych:

I miejsce: Adrian Kut, ZS w Czudcu

II miejsce ex aequo: Aleksandra Sienkowska, LO w Strzyżowie,

Zespół "Nieprzygotowane", gimnazjum w Stępinie

III miejsce: Oliwia Godek, gimnazjum we Frysztaku

Wyróżnienie: Aleksandra Ruszała, ZS w Czudcu

Zespół ESD, gimnazjum w Czudcu

W kategorii prac plastycznych zwycięzców wyłoniło jury pod przewodnictwem pani Anny Pszonki:

Kategoria prezentacji plastycznych:

I miejsce: Karolina Ciuba, ZS w Czudcu

II miejsce: Karolina Hemska, SOSW we Frysztaku

III miejsce: Magdalena Zimny, gimnazjum w Czudcu

Wyróżnienie: Oskar Legęza, gimnazjum w Stępinie

Ewelina Warchoł, ZS w Czudcu

Dyrektor Zespołu Szkół w Czudcu pani Marta Proksa pogratulowała zwycięzcom konkursu oraz ich opiekunom. Wszystkim uczestnikom festiwalu życzyła dalszych sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu doskonalenia się . Słowa wdzięczności skierowała do sponsorów językowego i artystycznego przedsięwzięcia: Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Gminy Czudec, Wydawnictw: Oxford. Pearson, Macmillan a także biura informacji turystycznej -Austriainfo.