Jak skutecznie przekonywać i jak bronić się przed manipulacją?

Nad tym pytaniem mogli zastanowić się uczniowie klas czwartych technikum, którzy  13 listopada 2017r. uczestniczyli w wykładzie pani  dr Joanny  Kułakowskiej  – Lis w naszej szkole. Reprezentująca PWSZ w Krośnie pani doktor zwróciła uwagę na różnice między  perswazją i manipulacją, zaprezentowała przykłady  zabiegów językowych, które pojawiają się  w mediach, reklamie, ale też obecne są w codziennych relacjach  i zachowaniach.

Wiedza z pewnością przydatna we współczesnym  świecie,  gdy warto przekonywać do swoich racji, ale też nie pozwolić nieuczciwie na siebie wpływać. Wykład został   zorganizowany w ramach współpracy PWSZ w Krośnie. W najbliższym czasie planowane są kolejne ciekawe wykłady dla młodzieży naszej szkoły, które przeprowadzą pracownicy naukowi PWSZ w Krośnie.

spotkanie2017_1.JPGspotkanie2017_2.JPGspotkanie2017_3.JPG