Podwójny sukces na zawodach „Sprawni jak Żołnierze”!

26 kwietnia w Zespole Szkół w Czudcu odbyły się rejonowe eliminacje zawodów sportowo-obronnych„ Sprawni jak Żołnierze”, w których reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły w składzie: Aleksandra Gierlak, Gabriela Kaźmierska i Aleksandra Solecka oraz Grzegorz Czarnik, Sebastian Domino i Dominik Witek zajęły pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców!

Satysfakcja jest tym większa, że nasi chłopcy pokonali 8 drużyn, m.in. z Rzeszowa, Kamienia, Pustkowa-Osiedla, Strzyżowa, Leżajska, Głogowa Młp, w większości z klas o profilu wojskowym. Grzegorz Czarnik zajął w klasyfikacji indywidualnej 2 miejsce, Dominik Witek miejsce 5, a Sebastian Domino miejsce 7.

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce drużynowo, ponadto Gabriela Kaźmierska została zwyciężczynią klasyfikacji indywidualnej, natomiast Ola Gierlak uplasowała się na wysokim miejscu 5.

Konkurs „ Sprawni jak Żołnierze” jest pięciobojem, na który składa się 5 dyscyplin: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Wymaga zarówno umiejętności sprawnościowych, jak i wiedzy teoretyczno-praktycznej.

W najbliższym czasie drużyny dziewcząt i chłopców reprezentować będą szkołę i region na etapie wojewódzkim zawodów „Sprawni jak Żołnierze” . Młodym zawodnikom i ich opiekunowi panu Jackowi Lenartowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!