Dokarmiamy ptaki w ramach akcji „Ożywić pola – ROK G ĘGAWY”

Na zajęciach praktycznych uczniowie technikum architektury krajobrazu realizowali tematy związane z urządzeniami ogrodowymi , które uwzględniają potrzeby ptaków. Są to : budki lęgowe, karmniki, poidełka oraz domki dla owadów.

Po zapoznaniu się z funkcjami ww. urządzeń i po wykonaniu konstrukcyjnych szkiców uczniowie przystąpili do realizacji indywidualnych projektów. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się karmniki, zostały one wykonane z materiałów organicznych i recyklingowych oraz sowicie zaopatrzone w ziarna i różnorodne smakołyki dla ptaków. Rozmieszczone w wielu miejscach wokół szkoły budzą duże zainteresowanie i w ten sposób propagują akcję „Ożywić pola –ROK GĘGAWY”.

Działania uczniów mają przede wszystkim zwrócić uwagę ludzi na ogromne znaczenie ptaków w ogrodzie i środowisku. Jako nasi sprzymierzeńcy owadożerne ptaki mogą ograniczać występowanie wielu szkodników roślin na działkach i w ogrodach. Żywiąc się owocami i nasionami chwastów, odchwaszczają pola i ogrody,. Ptaki często przylatują w pobliże naszych domów, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się "darmowej stołówki". Jeśli już zdecydujemy się na zimowe dokarmianie ptaków - róbmy to regularnie, bowiem szybko przyzwyczają się do naszej pomocy.

dokarmianie_1.jpgdokarmianie_2.jpgdokarmianie_3.jpgdokarmianie_4.jpgdokarmianie_5.jpgdokarmianie_6.jpgdokarmianie_7.jpg