Konkurs literacki Biblia księgą wszech czasów

Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli 15 listopada w konkursie literackim na temat Biblii. W określonym czasie wykonywali różnorodne zadania  z zakresu znajomości treści Pisma Świętego, jego symboliki, związków frazeologicznych wywodzących się z Biblii, malarstwa interpretującego sceny z Nowego i Starego Testamentu.

Szczególnym wyzwaniem dla młodzieży okazały się zadania ułożone przez ks. Pawła Blata, a sprawdzające umiejętność odczytywania skrótów biblijnych i sprawnego odszukiwania w Biblii wskazanego skrótem fragmentu.

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna w składzie: Dawid Gwiżdż, Adrian Pękosz i Dominik Piwko. Chłopcy otrzymali w nagrodę oceny celujące z języka polskiego, okolicznościowy dyplom i pięknie ilustrowany album o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Zaproszeni na lekcję otwartą nauczyciele podkreślali wysoki poziom wiedzy wszystkich uczestników literackich zmagań oraz duże zaangażowanie organizatorów konkursu.

konkurs2016_1.JPGkonkurs2016_2.JPGkonkurs2016_3.JPGkonkurs2016_4.JPGkonkurs2016_5.JPG

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.