Szkolna wywiadówka z udziałem wykładowców WSPiA

W ramach współpracy nauczycieli Zespołu Szkół w Czudcu : mgr Wioletty Sarny i mgra Jacka Lenarta z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji Rzeszowską Szkołą Wyższą w Rzeszowie gościliśmy 27 października nauczycieli akademickich, prof. nadzw. dr hab. Czesława Kłaka oraz mgra Arkadiusza Szajnę.

Mgr Arkadiusz Szajna zapoznał rodziców, nauczycieli i młodzież z założeniami oraz działalnością Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa, do której należą także uczniowie Zespołu Szkół w Czudcu. Uczniowie aktywnie uczestniczą w comiesięcznych wykładach, warsztatach a także szkoleniach organizowanych w WSPiA - siedzibie Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.Następnie prof. Czesław Kłak  przeprowadził ciekawy wykład na temat „Odpowiedzialność karna rodzica względem ucznia”.

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi przebiegało w miłej atmosferze. Współpraca z WSPiA jest bardzo ważna dla Zespołu Szkół w Czudcu i środowiska. Dzięki bezpłatnym zajęciom organizowanym dla uczniów oraz szkoleniom przygotowywanym dla nauczycieli i rodziców zwiększamy świadomość prawną mieszkańców naszego powiatu i regionu.

Nie ulega wątpliwości, że „nieznajomość prawa szkodzi”, dlatego w najbliższym czasie kontynuowane będą zajęcia adresowane do uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

wywiadowka_semestralna_2016_1.JPGwywiadowka_semestralna_2016_2.JPG