Bądźcie miłosierni …

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II nawiązywało w tym roku do wyjątkowego dzieła naszego rodaka – Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiona prezentacja multimedialna oraz fragmenty filmów dokumentalnych przypominały spotkania papieża Polaka z młodymi ludźmi na wszystkich kontynentach.

Obrazy szczęścia i radości przeplatały się z widokiem łez, samotności i rozpaczy, bo taka jest niestety pełna prawda o współczesnym człowieku i otaczającym go świecie. Wołanie Jana Pawła II o pokój między narodami, wzajemną pomoc i miłosierdzie usłyszeć można było także w orędziu Ojca Świętego Franciszka w Krakowie. W czasie spotkania na Campus Misericordiae w Brzegach papież prosił młodych o tworzenie lepszej przyszłości i piękniejszego świata: „Budujcie mosty dobra i kroczcie drogami braterstwa”.

dzień_papieski_2016_1.JPGdzień_papieski_2016_2.JPG