Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W czwartek 13 października w radosnej atmosferze obchodziliśmy święto nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Uroczysta akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Pani dyrektor Marta Proksa w okolicznościowym przemówieniu podkreśliła zasługi Komisji Edukacji Narodowej, która dała początek nowoczesnemu systemowi polskiej oświaty. Zwróciła także uwagę na wyzwania, przed jakimi obecnie stoi szkolnictwo w naszym kraju.

Życzenia spokojnej pracy a także satysfakcji z wykonywanego zawodu złożyli pedagogom członek Zarządu Powiatu Strzyżowskiego pan Marian Złotek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Fortuna.

Następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół w Czudcu nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Z kolei inicjatywę przejęli uczniowie, którzy przedstawili żartobliwy program artystyczny pt. „Nasz szkolny raj”. Prezentując na scenie „wydarzenia” z lekcji i biblioteki szkolnej wykazali się kabaretowym talentem i dużym poczuciem humoru. Obok starszych doświadczonych kolegów w programie z powodzeniem debiutowali uzdolnieni muzycznie chłopcy z  klasy I liceum ogólnokształcącego. Serdeczne życzenia i ładna jesienna pogoda dodatkowo uczyniły DEN dniem miłym i wyjątkowym.

DEN2016_1.JPGDEN2016_2.JPGDEN2016_3.JPGDEN2016_4.JPGDEN2016_5.JPGDEN2016_6.JPGDEN2016_7.JPGDEN2016_8.JPGDEN201620.JPG