V Szkolny Konkurs Poprawności Językowej rozstrzygnięty!

Swoje umiejętności językowe sprawdzali uczniowie 24 maja br., rozwiązując test składający się z 20 pytań, m. in. z frazeologii, semantyki, ortografii i interpunkcji. Prace oceniało jury w składzie: mgr Lidia Bytnar, mgr Anna Daszykowska i mgr Elżbieta Pietrucha. Najwięcej trudności tym razem sprawiły uczniom zadania ze znajomości zapożyczeń, archaizmów i zasad interpunkcji.

Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali: Berenika Mularz z klasy III technikum żywienia (I miejsce), Aleksandra Wiater z klasy II technikum architektury krajobrazu (II miejsce) i Maria Golesz z klasy I technikum hotelarstwa (III miejsce). Wyróżnienie otrzymał natomiast Gabriel Sarna, uczeń klasy II technikum żywienia. Dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczyła pani dyrektor Marta Proksa, życząc wszystkim dalszych sukcesów w poznawaniu tajników naszej pięknej ojczyzny - poszczyzny.

konkurs2016_1.JPGkonkurs2016_2.JPGkonkurs2016_3.JPGkonkurs2016_4.JPGkonkurs2016_5.JPG