Konferencja „Zdrowa i bezpieczna szkoła”

Zespół Szkół w Czudcu, z inicjatywy pani pedagog Wioletty Sarny, przystąpił do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy” i w okresie od 16 listopada 2015 r. do 31maja 2016 r.realizował różnorodne zadania przewidziane regulaminem konkursu. Jednym      z najważniejszych przedsięwzięć była organizacja konferencji „Zdrowa i bezpieczna szkoła” z udziałem wielu znakomitych gości, specjalistów z zakresu medycyny, prawa, sądownictwa, nauk pedagogiczno-społecznych, nauczycieli i uczniów.

W czasie spotkania wysłuchano kilku wartościowych wykładów na temat szkodliwości stosowania dopalaczy, sposobów udzielania pierwszej pomocy osobom pozostającym pod ich wpływem oraz konsekwencji karnych związanych z używaniem niedozwolonych substancji psychotropowych. Największe wrażenie na słuchaczach zrobiły wypowiedzi panów Dawida i Łukasza, wychowanków z półotwartego zakładu karnego, którym uzależnienie, w ich przypadku od alkoholu, zrujnowało życie. Po latach izolacji w więzieniu, z pomocą wychowawców, podjęli niezwykle trudną walkę z własną słabością i demonami przeszłości. Ostrzegali młodych ludzi przed popełnieniem podobnych błędów i niszczeniem w przyszłości swojego życia i życia swoich najbliższych. Na zakończenie spotkania wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego na plakat „Stop dopalaczom!” a także podziękowania dla uczniów, którzy zaprezentowali    w czasie konferencji program artystyczny, m.in. scenkę „Używkom mówię nie”. Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że młodzież jeszcze bardziej doceniać zacznie wartość prawdziwego i dobrego życia, zrozumie czyhające na nią zagrożenia i potrafi w przyszłości wybierać i odpowiedzialnie.

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.