Inauguracja II roku Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa

21 kwietnia 2016 r. w rzeszowskim kampusie Wyższej Szkoły Prawa
i Administracji odbyła się inauguracja Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Czudcu wraz z pedagogiem.

Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Administracji powstała w 2014 r.
z inicjatywy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest Minister Edukacji Narodowej. Inauguracja zajęć II roku szkolnego Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa połączona została z seminarium pt. „Reżim przeciwko społeczeństwu, społeczeństwo przeciwko totalitaryzmowi”. Seminarium zorganizowane zostało wspólnie z rzeszowskim IPN pod honorowym patronatem JM Rektora WSPiA prof. Jerzego Posłusznego oraz dr Ewa Leniart, Wojewody Podkarpackiego.
W ramach inauguracji II roku działalności Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa przygotowano dla uczniów prezentację Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA, pokaz symulacji oględzin miejsca popełnienia przestępstwa oraz zajęcia z zakresu antropologii kryminalnej, które w interesujący sposób przeprowadził pan Arkadiusz Szajna.