SPOTKANIA Z HISTORIĄ

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa uczniowie klasy I TŻB  poznawali wraz z opiekunami najciekawsze historycznie miejsca usytuowane w centrum Czudca.

Najpierw zatrzymali się na rynku, gdzie zobaczyli przykład zabytkowej architektury drewnianej, słynne podcienia. Z kolei udali się do barokowego kościoła p.w. Trójcy Świętej, tutaj ksiądz proboszcz Antoni Kocoł opowiedział im historię świątyni oraz historię cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. W Gminnej Bibliotece Publicznej zobaczyli ocalałe z pożogi wojennej judaika i wystawę poświęconą tradycji i zwyczajom czudeckich Żydów. Ostatnim punktem zwiedzania był urokliwie usytuowany na niewielkim wzgórzu kościółek św. Marcina, obok którego znajdują się najstarsze nagrobki czudeckiej nekropolii.

Uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna jesienna pogoda, która pozwalała zachwycać się panoramą najbliższej okolicy.

Dni_Dziedzictwa_1.JPGDni_Dziedzictwa_2.JPGDni_Dziedzictwa_3.JPGDni_Dziedzictwa_2015.JPGDni_Dziedzictwa_2015_2.JPGDni_Dziedzictwa_2015_3.JPGDni_Dziedzictwa_2015_4.JPGDni_Dziedzictwa_2015_5.JPG