VI Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej rozstrzygnięty!

W miniony piątek, tj. 10 kwietnia, odbył się w Zespole Szkół w Czudcu VI Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej pod honorowym patronatem Wicestarosty Powiatu Strzyżowskiego Jana Stodolaka.

Konkurs zgromadził 13 uczestników z gimnazjów w Czudcu, Frysztaku i Godowej, Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie, Zespołu Szkół w Czudcu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku. Jury oceniało językowe zmagania młodych wykonawców w dwóch kategoriach: recytacji i śpiewu. Zgodnie z regulaminem jeden utwór wykonywany był w języku krajów Unii Europejskiej, a drugi w języku polskim. Zdaniem jury poziom przygotowanych prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany.

Kategoria recytacja:

I miejsce: Franciszek Czaja, gimnazjum we Frysztaku

II miejsce ex aequo: Aleksandra Ziobro, gimnazjum w Godowej

: Zuzanna Fąfara, gimnazjum w Czudcu

Wyróżnienie: Sylwia Drogoń, LO w Strzyżowie

Kategoria prezentacji muzycznych – soliści:

I miejsce: Łukasz Baran, LO w Strzyżowie

II miejsce: Aleksandra Szaro: ZS w Czudcu

III miejsce: Zuzanna Łukaszek: gimnazjum w Czudcu

Wyróżnienie: Adrian Kut, ZS w Czudcu

: Natalia Zielińska, OSW we Frysztaku

:

Kategoria prezentacji muzycznych –zespoły:

I miejsce: Martyna Materna, Szymon Ossowski, LO w Strzyżowie

II miejsce: Wioletta Piczak, Bartosz Grodzki, ZS w Czudcu

III miejsce: Zespól ESD, gimnazjum w Czudcu

Wyróżnienie: Klaudia Cyran, Patrycja Złotek, gimnazjum w Godowej

Przedstawicielki Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie przyznały indywidualne nagrody osobom za najbardziej poprawną wymowę: Wioletta Piczak (język angielski), Aleksandra Szaro (język niemiecki), Sylwia Drogoń (język polski).

Organizatorzy gratulują wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Słowa wdzięczności adresują do sponsorów językowego przedsięwzięcia: Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Gminy Czudec, Wydawnictw: WSiP, Oxford. Pearson, Macmillan a także biura informacji turystycznej -Austriainfo.

VI_PKKE_2015_1.JPGVI_PKKE_2015_2.JPGVI_PKKE_2015_3.JPGVI_PKKE_2015_4.JPG