Nasi uczniowie na Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Młodzież Zespołu Szkół w Czudcu 26 marca br. wzięła udział w II Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Uroczystość rozpoczął koncert Orkiestry Wojskowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

W kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie uczniowie oglądali pokazy służb mundurowych, prezentację sprzętu wojskowego i policyjnego, techniki obezwładniania. Były także zorganizowane warsztaty detektywistyczne, testy sprawnościowe i konkurs wiedzy o prawie i bezpieczeństwie. Swoje prezentacje przygotowały: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. CBŚ, Służba Celna, Wojsko, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, WITD, SOK, Służba Więzienna. Na stoisku Izby Celnej można było zobaczyć m.in. pokaz umiejętności psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków i papierosów oraz nowoczesne mobilne urządzenia do kontroli. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz zatrzymania pojazdu z niebezpiecznymi przestępcami przygotowany przez firmę „Atek”. Młodzież wysłuchała ponadto wykładu prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, b. Ministra Sprawiedliwości.

Ideą II Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest stworzenie platformy wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami instytucji i służb sektora bezpieczeństwa wewnętrznego, pracownikami naukowymi i dydaktykami oraz młodzieżą ponadgimnazjalną i studencką, zainteresowaną problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa wewnętrznego.

Niektórzy nasi uczniowie rozważają w przyszłości wybór studiów na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne właśnie w WSPiA.

WSRiA_1.jpgWSRiA_2.jpgWSRiA_3.JPGWSRiA_4.JPGWSRiA_5.jpgWSRiA_6.jpg