Dyktando z …Krosna

Czworo uczniów Zespołu Szkół w Czudcu przystąpiło 10 marca do dyktanda pt. „Z kamerą wśród zwierząt” organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Dyktando organizowane było w ramach Tygodnia Akademickiego i adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego regionu.

Udział w dyktandzie to jeszcze jedna forma współpracy pomiędzy krośnieńską uczelnią i naszą szkołą. Wcześniej nasi uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli m. in. w wykładach, warsztatach, prelekcjach i kursach językowych organizowanych przez PWSZ w Krośnie.

Ponadto Zespół Szkół w Czudcu współpracuje z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w zakresie upowszechniania wśród uczniów wiedzy turystycznej. Szkoła podpisała także porozumienie z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Przemyślu w sprawie utworzenia Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Patronatem honorowym ww. przedsięwzięcie objęła Minister Edukacji Narodowej.

W ostatnich miesiącach szkoła przystąpiła także do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, którego celem jest aktywna współpraca szkoły z rodzicami uczniów w zakresie wychowywania i przekazywania młodemu pokoleniu uniwersalnego, tradycyjnego systemu wartości.

dyktando_1.JPGdyktando_2.JPGdyktando_3.JPG