Szkoła przyjazna osobom niepełnosprawnym

Dyrektor Zespołu Szkól w Czudcu informuje, że szkoła w ramach realizacji projektów unijnych została dostosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych ruchowo w normie intelektualnej. W budynku szkolnym został wybudowany odpowiedni wjazd dostosowany do wózków inwalidzkich.

Zainstalowano platformę hydrauliczną dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie zatem mogą korzystać z pracowni specjalistycznych, które znajdują się na I piętrze budynku. Przebudowano sanitariaty w budynkach szkolnych oraz bibliotece do potrzeb w/w osób.

Szkoła zatrudnia na cały etat pedagoga , zaś psycholog pełni systematycznie dyżury. Kadra nauczycielska posiada kwalifikacje do pracy z młodzieżą niepełnosprawną.

Na terenie szkoły znajduje się zaplecze socjalne – 3 nowocześnie wyposażone pokoje z węzłem sanitarnym. Jest również możliwość korzystania z posiłków regeneracyjnych przygotowanych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu. Pracownie przedmiotowe wyposażone są w nowoczesne środki dydaktyczne i wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny.

Zespół Szkół oferuje naukę w następujących kierunkach: Liceum Ogólnokształcące, Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik kelner i Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w wielu zawodach.

Nasza szkoła chce być szkołą nowoczesną, otwartą na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole wszystkie osoby zainteresowane ofertą.

niepelnosprawni_1.JPGniepelnosprawni_2.JPGniepelnosprawni_3.JPGniepelnosprawni_4.JPGniepelnosprawni_5.JPGniepelnosprawni_6.JPGniepelnosprawni_7.JPGniepelnosprawni_8.JPG