Warsztaty Przekładowe

W dniach 25 i 26 marca 2014 r. uczennice Zespołu Szkół w Czudcu: Katarzyna Opalińska, Agnieszka Golik, Beata Modlisz oraz Berenika Mularz wraz z opiekunem p. Ewą Birbach – Zandecką - nauczycielką języka niemieckiego uczestniczyły w Warsztatach Przekładowych, organizowanych w ramach Tygodnia Akademickiego. Warsztaty odbyły się w Zakładzie Translatoryki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie –naszej  uczelni patronackiej.

Do współpracy ze studentami zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w ciągu dwóch dni warsztatowych poznawali techniki tłumaczenia tekstów pisemnych i ustnych, zasady tłumaczeń konferencyjnych oraz sprawdzali się w tłumaczeniu tekstów zarówno literackich, jak i żytkowych z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczniowie pracowali w niewielkich grupach, w miłej atmosferze, mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz poszerzenia własnej znajomości języków obcych.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz zaproszenie do udziału w tego typu warsztatach w następnym roku.