Liceum Ogólnokształcące w oddział strażacko – ratowniczy

Absolwencie, zostań strażakiem lub ratownikiem, zołnierzem, policjantem

w Liceum Ogólnokształcącym w oddziale mundurowo – informatycznymczym !

Program oddziału mundurowo informatycznego powstał w wyniku współpracy podjętej z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie , jednostką wojsk terytorialnych, która obejmie patronatem kształcenie specjalistyczne młodzieży tego oddziału . Współpraca dotyczy innowacji pedagogicznej polegającej na wprowadzeniu do programu nauczania Liceum Ogólnokształcącego treści programowych z zakresu pożarnictwa i ratownictwa . Innowacja ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i umiejętności ratowniczych, w tym kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, ratownictwa technicznego, chemiczno-ekologicznego, wodnego, medycznego i wysokościowego.
Zakres treści programowej innowacji opracowano  na podstawie systemu szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych i wojsk terytorialnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych  .
Założeniem wprowadzanej w Liceum Ogólnokształcącym innowacji jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne uczniów wiążących swoją przyszłość zawodową z Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną lub innymi służbami mundurowymi, czy też z zawodami związanymi z ochroną osób i mienia.

Absolwenci szkoły będą przygotowani do podjęcia dalszej nauki w szkołach pożarniczych, rozpoczęcia studiów w zakresie administracji publicznej, medycyny lub służb mundurowych. Będą także mogli podejmować pracę w administracji rządowej i samorządowej, w przedsiębiorstwach przemysłowych i usługowych.

Szkoła daje możliwość udziału w kursach kończących się egzaminami państwowymi w danej kategorii!

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w pomieszczeniach Zespołu Szkół w Czudcu , natomiast zajęcia specjalistyczne w jednostkach straży pożarnej. W trakcie przerwy zimowej/letniej przewidziane są obozy kondycyjne realizowane poza miejscem zamieszkania.

Zajęcia lekcyjne zawarte w programie nauczania poprowadzą doświadczeni strażacy i ratownicy posiadający przygotowanie pedagogiczne oraz specjaliści z poszczególnych kierunkowych  pionów służbowych.

Drodzy absolwenci szkół podstawowych zapraszamy i czekamy na Was !

Szkoła oferuje:

• multimedialne pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny
  • wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny do kształcenia zawodowego
  • kształcenie z zastosowaniembranżowychprogramów komputerowych,m.in. Dieta 5, Norma Pro
  • Centrum Kształcenia Praktycznego  – innowacyjny ośrodek kształcenia młodzieży z zakresu przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich
  • różnorodne formy wsparcia rozwoju umiejętnościuczniówrealizowane w ramach projektów unijnych w kraju iza granicą(Niemcy, Hiszpania, Włochy)
  • wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, wśród których są egzaminatorzy oraz autorzy standardów i materiałów egzaminacyjnych

Zespół Szkół w Czudcu, ul.Parkowa 7,38-120 Czudec, tel/fax (0-17)277-10-13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., , ww.zs-czudec.itl.pl, https://pl-pl.facebook.com/ZSCzudec

Planowane działania w Liceum Ogólnokształcącym w Czudcu

* oddział mundurowo- informatyczny *

w latach 2017-2019

Klasa I

1. Realizacja godzin z przedmiotów ogólnokształcących zgodna ze szkolnym planem nauczania – dodatkowo 3 godziny wychowania fizycznego i 1 godzina edukacji dla bezpieczeństwa
  2. Uzyskanie karty pływackiej.
  3. Wyjazdy studyjne związane z preorientacją zawodową.
  4. 5 – dniowy obóz letni sprawnościowy związany z tematyką smundurową.
  5. Tworzenie stron internetowych, programowanie

Klasa II

1. Kurs udzielania pomocy przedmedycznej i uzyskanie certyfikatu- egzamin państwowy
  2. Udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
  3. Realizacja kursu prawa jazdy kat.”B” – egzamin opłaca uczeń
  4. Wyjazdy studyjne związane z preorientacją zawodową.
  5. 5-dniowy obóz letni – ratownictwo wodne – uzyskanie certyfikatu.
  6. Kurs strzelectwa sportowego.
  7. Szkolenie z języków programowania

Klasa III

1. Zapoznanie ze specyfiką pracy strażaków na różnych stanowiskach służbowych – zajęcia w jednostkach i ośrodkach ratowniczo - gaśniczych.
  2. Kurs kwalifikacyjny I-szej pomocy.
  3. Udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
  4. Zajęcia sprawnościowe wg opracowanego programu zajęć wychowania fizycznego i edukacji o bezpieczeństwie

1. programowanie obiektowe

2. Środowiska programistyczne

3. Grafika komputerowa

4. Kurs strzelecki- broń automatyczna.

5. Egzamin i zdobycie pozwolenia na broń.