Finał XVII Szkolnego Konkursu Ortograficznego!

Finał tegorocznego Konkursu odbył się 20 stycznia 2015 roku. Wzięło w nim udział 15 osób, spośród wszystkich, którzy zostali wytypowani przez nauczycieli języka polskiego. Uczniowie zmagali się z tekstem „Znaszli ten kraj?” opisującym zmiany, jakie zaszły w świadomości Polaków po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej. Tekst „najeżony” był nazwami własnymi miejsc najchętniej odwiedzanych przez rodaków w kraju i za granicą. Prace oceniane były według ogólnie znanych kryteriów, z wyszczególnieniem błędów podstawowych, drugorzędnych i interpunkcyjnych. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

• I miejsce: Klaudia Stefanowicz, klasa IV TŻ
  • II miejsce: Klaudia Włoch, klasa III LO
  • III miejsce: Katarzyna Pałucka, klasa II TBŻ.

Pani dyrektor Marta Proksa pogratulowała uczennicom bardzo dobrej znajomości zasad poprawnej pisowni. Wręczając im dyplomy i piękne albumy krajoznawcze, życzyła dalszych sukcesów w zmaganiach z polską ortografią!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg