Finał XVI Szkolnego Konkursu Ortograficznego!

Finał tegorocznego Konkursu miał miejsce 10 stycznia 2014 roku. Wzięło w nim udział 20 uczniów, spośród wszystkich, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach. Uczniowie zmagali się z tekstem Przerażające spotkanie opisującym przygody Hieronima Pszczółkowskiego, który oczami wyobraźni w zwykłym tramwaju zobaczył chrzęszczącego szczękonóżami potwora podobnego do ogromnej szczeżui. Prace oceniane były według kryteriów ustalonych przez nauczycielki języka polskiego, z wyszczególnieniem błędów podstawowych, drugorzędnych i interpunkcyjnych. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

• I miejsce: Klaudia Włoch, klasa II LO
  • II miejsce: Berenika Mularz, klasa I TBŻ
  • III miejsce: Katarzyna Pałucka, klasa TBŻ

Pani dyrektor Marta Proksa pogratulowała uczniom bardzo dobrej znajomości zasad poprawnej pisowni. Wręczając im dyplomy i piękne albumy krajoznawcze, życzyła dalszych sukcesów w zmaganiach z polską ortografią!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

(oprac. Lidia Bytnar)