Uroczyste podsumowanie praktyki zagranicznej we Włoszech

W bieżącym roku szkolnym dziewiętnaścioro uczniów technikum żywienia, technikum hotelarstwa i technikum budownictwa Zespołu Szkół w Czudcu odbywało w ramach programu POWERVET na zasadach programu ERASMUS + praktykę zawodową w Rimini, w jednym z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem.

Swoje umiejętności zawodowe i językowe młodzież doskonaliła pod okiem włoskich pracodawców i opiekunów w restauracjach, pizzeriach, hotelach oraz w firmach remontowo-budowlanych. Uczniowie otrzymali 28 kwietnia br. stosowne certyfikaty i Europassy Mobilności potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe i językowe, umożliwiające im w przyszłości ubieganie się o zatrudnienie na polskim i europejskich rynkach pracy.

Uczniowie zaprezentowali zdobyte doświadczenia i umiejętności w czasie II Powiatowego Festiwalu Kultury Europejskiej w Czudcu, częstując gości pyszną włoską potrawą - makaronem „penne” z owocami morza i warzywami. Opracowali także prezentację multimedialną oraz galerię zdjęć obrazujące ich kilkutygodniowy bardzo udany pobyt w Italii. Serdecznie słowa podziękowania skierowali do Panów Starostów Strzyżowskich Roberta Godka i Jana Stodolaka, do Zarządu Powiatu oraz pani dyrektor Zespołu Szkół w Czudcu Marty Proksy za finansowe i organizacyjne wsparcie projektu i umożliwienie młodzieży odbycia praktyki zawodowej w wyjątkowo pięknym i kulturowo bogatym miejscu Europy.

rimini2017_1.JPGrimini2017_2.JPGrimini2017_3.JPGrimini2017_4.JPGrimini2017_5.JPG