Zespół Szkół w Czudcu szkołą promującą zdrowie!

14 listopada br. Zespół Szkół w Czudcu otrzymał z rąk Rejonowego Koordynatora Szkół i Placówek Promujących Zdrowie pani Jadwigi Boho Certyfikat potwierdzający przynależność szkoły do Rejonowej Rzeszowskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: Wicestarosta Powiatu Strzyżowskiego Jan Stodolak, Sekretarz Rady Powiatu Jacek Boho, Kierownik Rady Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Maria Koś, Zastępca Komendanta Policji w Strzyżowie młodszy inspektor policji Andrzej Zawiślak, proboszcz parafii Czudec ksiądz dziekan Antoni Kocoł.

Działania podejmowane przez Zespół Szkół w Czudcu w latach 2011-2013 przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej Szkolny Koordynator Promocji Zdrowia Agnieszka Machowska oraz jej zastępca – Wioletta Sarna. Wśród podejmowanych inicjatyw znalazły się: udział młodzieży w targach żywności ekologicznej, w licznych konkursach przedmiotowych, plastycznych, zawodach sportowych, uczestnictwo uczniów w prelekcjach na temat szkodliwości nałogów, cyberprzemocy, zagrożeń cywilizacyjnych.

Młodzież zaprezentowała program artystyczny połączony z promocją produktów ekologicznych znanych na Podkarpaciu producentów zdrowej żywności: Firmy „Bio-Eko” Mariana Wójtowicza z Tułkowic, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Jasienicy Rosielnej oraz pasiek panów - Grzegorza Szczygła i Jerzego Wesołowskiego. Zgromadzonym na sali widzom szczególnie spodobał się teleturniej „Familiada zdrowia”, w którym uczestniczyły dwie familie: uczniów i nauczycieli. Zawodnicy odpowiadali na pytania związane z żywieniowymi upodobaniami Polaków oraz formami spędzania przez nich wolnego czasu. Uczestnicy i obserwatorzy zmagań mogli przy okazji świetnej zabawy dokonać samooceny własnych nawyków i przyzwyczajeń.

W dyskusji podsumowującej konferencję podkreślono znaczenie działań profilaktycznych szkoły w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa uczniów, a także rozwijania ich zainteresowań. Podjęto decyzję o kontynuacji partnerskiej współpracy Zespołu Szkół w Czudcu z instytucjami państwowymi i społecznymi w celu kształtowania właściwych postaw wśród młodzieży i przeciwdziałaniu zagrożeniom, jakie niesie współczesny, zglobalizowany świat.

(oprac. Lidia Bytnar)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg