Spotkanie z policjantem

W dniu 29-09-2011r. w Zespole Szkół w Czudcu przeprowadzone zostały zajęcia dla młodzieży z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie st. asp. Romualdem Januszem. Podczas spotkania w klasach I LO, I TŻ, II TŻ, I TB pan policjant poruszył następujące zagadnienia:

• zagrożenie patologiami wśród nieletnich (alkoholizm, narkotyki),
  • Kodeks Karny a postępowanie w sprawach nieletnich,
  • wiek a odpowiedzialność.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała zaproszonego gościa oraz brała aktywny udział w pogadankach. Oprócz wymienionych tematów pan R. Janusz przytaczał przykłady wielu nieodpowiedzialnych zachowań za które młodzież może ponieść odpowiedzialność karną oraz jak takim sytuacjom przeciwdziałać. Po odbytym spotkaniu uczniowie naszej szkoły w przyjazny sposób wypowiadali się o spotkaniu z zaproszonym gościem, uzyskanych informacjach, prosili także o zorganizowanie kolejnych równie ciekawych i interesujących spotkań.