Spotkanie z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie

W dniach 25.03.2014 r. oraz 27.03.2014 r. odbyły się spotkania uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół w Czudcu z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie panem Pawłem Gątarskim.

Celem spotkań było przede wszystkim zapoznanie młodzieży z aktualną sytuacją ludzi młodych na lokalnym rynku pracy, działalnością Powiatowego Urzędu Pracy, warunkami i możliwościami skorzystania z instrumentów rynku pracy oraz usług świadczonych osobom bezrobotnym, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową. Doradca przybliżył uczniom kwestie dotyczące procesu rejestracji w Urzędzie Pracy oraz nadania statusu osoby bezrobotnej.

Celem spotkania było także uzmysłowienie młodzieży kwestii odpowiedzialności za własne życie i przyszłą karierę zawodową. Przemiany gospodarcze i technologiczne, jakie zachodzą na rynkach, wymuszają „uczenie się przez całe życie” - ciągłe aktualizowanie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji. Musimy inwestować w „siebie” i być aktywnymi aby odnaleźć swoje miejsce na trudnym rynku pracy.