Spotkanie z dietetykiem

W poniedziałek 06.10.2014 roku w naszej szkole dietetyk Pani Małgorzata Knych z Centrum Dietetyki NATURHAUSE z Rzeszowa przeprowadziła wykład i warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia.

Firma NATURHAUS przeprowadziła spotkanie w celu podniesienia świadomości wśród młodzieży o błędach żywieniowych i ich konsekwencjach oraz zapobieganiu.
Podczas wykładu Pani dietetyk zaprezentowała zasady prawidłowego żywienia, szczególną uwagę zwróciła na błędy jakie można popełniać odżywiając się smacznie, ale nie zawsze zdrowo.

Ponadto młodzież mogła skorzystać z indywidualnych konsultacji się z Panią dietetyk. Celem konsultacji było wykrywanie błędów żywieniowych poprzez  wywiad dietetyczny, pomiary ciała, pomiar zawartości tłuszczów i wody metabolicznej.  Na podstawie wyników Pani dietetyk omawiała stan organizmu ucznia, identyfikowała problem żywieniowy i proponowała jego skuteczne rozwiązanie.

(oprac. M. Tarczyńska-Obrocka)