Spektakl "Fotka"

Dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Czudec oraz z panią dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marią Jamrozik - Skalską w dniu 17 listopada 2011r. w Zespole Szkół w Czudcu odbył się spektakl teatralno-profilaktyczny "Fotka".

W spektaklu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Spektakl podzielony był na trzy części. Każda z nich pokazała ten sam problem, ale z różnych perspektyw: od strony ofiary, przyjaciół ofiary oraz osób, które nie pozostawały obojętne wobec dramatu głównej bohaterki. Każda część programu urozmaicona była ciekawą dyskusją z młodzieżą zachęcająca do udziału w programie.

"Fotka" poświęcona była coraz częstszym zagrożeniom, jakie związane są z nieodpowiednim, nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Mowa tu o wszelkich przejawach szeroko pojętej cyberprzestępczości, w tym: podawaniu się za kogoś innego niż w rzeczywistości, nielegalnym umieszczaniu filmów, zdjęć czy treści, zastraszaniu lub szkalowaniu innych na forach internetowych, a także niekontrolowanych informacjach na portalach społecznościowych.