Młodzież na Targach Edukacyjnych

W ramach cyklu zajęć „Droga do samodzielności” 4 marca 2014 r. tegoroczni maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w IX Targach Edukacyjnych EduSalon w Rzeszowie.

Młodzież miała możliwość zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców: uczelni wyższych z całego kraju i z zagranicy, szkół doskonalenia zawodowego, internetowych portali edukacyjnych a także wziąć udział w prezentacjach maturalnych z matematyki. Przedstawiciele uczelni przywieźli do Rzeszowa nie tylko ulotki, foldery i multimedialne prezentacje kierunków i wydziałów. W dobie rosnącej konkurencji wykorzystali ciekawe sposoby na zainteresowanie maturzystów - być może przyszłych studentów.

Stanowiska uczelni i szkół policealnych przyciągały nie tylko wzrok, a przedstawiciele szkół zachęcali do rozmowy i zadawania nawet bardzo szczegółowych pytań. Uczniowie niezdecydowani w kwestii wyboru dalszej edukacji mogli dowiedzieć się o kierunkach kształcenia, kryteriach rekrutacji, możliwościach uzyskania pomocy stypendialnej, praktykach i stażach a nawet późniejszej szansie na znalezienie pracy.

Targom towarzyszyły także Dni Kariery – Targi Pracy, Praktyki i Stażu.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Zespół Szkół w Czudcu,