Dzień Edukacji Narodowej radosnym świętem!

W poniedziałek 13 października obchodziliśmy święto nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Uroczysta akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Pani dyrektor Marta Proksa w okolicznościowym przemówieniu zwróciła uwagę na zasługi Komisji Edukacji Narodowej, która dała początek nowoczesnemu systemowi polskiej oświaty. Z kolei pan wicestarosta powiatu strzyżowskiego Jan Stodolak podkreślił bardzo dużą rolę pedagogów w przygotowaniu młodego pokolenia do nowych wyzwań współczesnego świata. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podejmuje od lat starania, by warunki pracy w naszych szkołach odpowiadały najwyższym standardom, by szkoły były także przystosowane do nauczania uczniów niepełnosprawnych ruchowo.

Następnie wręczone zostały Nagrody Starosty Powiatu Strzyżowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Czudcu nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Opiekun Kółka Strzeleckiego wręczył natomiast puchary zwycięzcom Szkolnego Konkursu Strzeleckiego.

Z kolei inicjatywę przejęli uczniowie klasy III LO, którzy poprzez kabaretowy program artystyczny wprowadzili nastrój wspólnej zabawy i humoru. Prezentując na scenie „lekcje” kilku przedmiotów wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Bardzo spodobał się także koncert muzyczny w wykonaniu Oli, Adriana i Dawida.  Serdeczne życzenia i piękna pogoda dodatkowo uczyniły DEN świętem pełnym radości!

(oprac. Lidia Bytnar)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg