Lekcja z Panem Tadeuszem Adama Mickiewicza

31 marca uczniowie klasy II Technikum Żywienia  utrwalali wiedzę na temat epopei narodowej w formie konkursu literackiego Czy znasz Pana Tadeusza? Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego, panie Lidia Bytnar i Elżbieta Pietrucha. Uczniowie przedstawili na początku prezentacje na temat soplicowskiego dworu, przyrody litewskiej i litewskiej kuchni, a w konkursowej rywalizacji odpowiadali na pytania z tekstu, rozpoznawali cytaty, komentowali ilustracje Andriollego do Mickiewiczowskiego poematu. Ostatecznie zwyciężyła grupa w składzie: Katarzyna Czarnik, Wojciech Gątarski, Iwona Petka oraz Klaudia Fura.

Mamy nadzieję, że taka forma pracy z tekstami literackimi jest dla uczniów atrakcyjna i będzie w przyszłości kontynuowana.

(oprac. Elżbieta Pietrucha)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg