Kolejny sukces naszych zawodników!

19 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Czudcu po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności  Policyjno - Prewencyjnych "W Służbie Społeczeństwu - Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Polska", w którym rywalizowało osiem drużyn, w tym siedem ze szkół o profilu policyjnym i strażackim.

Nasza reprezentacja chłopców w składzie: Łukasz Golesz, Arkadiusz Marciniec i Paweł Grochmal zajęła wysokie drugie miejsce! Ponadto Łukasz Golesz okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji indywidualnej zawodów w kategorii najlepszy strzelec! Obok reprezentacji chłopców wystąpiła  jako jedyna drużyna dziewcząt w składzie: Ilona Kut, Karolina Marciniec, Iwona Petka oraz Aneta Ochał , która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Nasza dziewczęta zdołały pokonać chłopców z Krosna oraz Nowego Żmigrodu!

Konkurs wojewódzki w Kołaczycach obejmował test wielokrotnego wyboru składający się z pytań dotyczących m.in. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, zagrożeń dzieci i młodzieży wynikających z używania substancji psychoaktywnych, podstawowych wiadomości o policji.
Po części teoretycznej uczestnicy turnieju zmierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi: sprawnościowym torem przeszkód, strzelaniem z broni pneumatycznej długiej i krótkiej oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

Chłopcom, dziewczętom i ich opiekunowi panu  Jackowi Lenartowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(oprac. Lidia Bytnar)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg