III Szkolny Konkurs Poprawności Językowej został rozstrzygnięty!

27 lutego odbył się w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego konkurs popularyzujący znajomość zasad języka polskiego. W rywalizacji wzięło udział 17 uczniów z różnych klas. Uczestnicy konkursu zmagali się z licznymi zadaniami z zakresu ortografii i interpunkcji, składni, frazeologii, zapożyczeń z języków obcych, znajomości sentencji i przysłów.

Najbardziej wszechstronną wiedzą wykazały się uczennice liceum ogólnokształcącego, które zajęły pierwsze trzy miejsca:

• I miejsce: Klaudia Włoch, klasa II
  • II miejsce: Gabriela Witek, klasa III
  • ex aequo: Dżesika Gajdek, klasa I
  • III miejsce: Klaudia Środoń, klasa III

Zwyciężczynie otrzymały z rąk pani dyrektor Marty Proksy i przewodniczącej Zespołu Przedmiotów Humanistycznych Elżbiety Pietruchy pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu „Ojczyzny-polszczyzny”.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Zespół Szkół w Czudcu,