Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

Nasza szkoła od września 2010 roku uczestniczy w projekcie
"Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne" w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych - zajęcia wyrównawcze z matematyki

Projekt "Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne" jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki i realizowany na terenie trzech województw (podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego). Projekt realizowany jest w partnerstwie Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W projekcie "Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne" biorą udział uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Projektu będą uczestniczyć w nim przez 3 lata szkolne. Przewidywany wymiar zajęć to 2 godziny w tygodniu przez 24 tygodnie w każdym roku szkolnym.
W naszej szkole zostały utworzone 3 grupy zajęć wyrównawczych, ogółem w Projekcie bierze udział 45 uczniów. Zajęcia są prowadzone przez nauczycielkę matematyki - mgr Wiesławę Wójcik

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Projektu mogą odnieść szereg korzyści. Najważniejsze spośród nich to:

• bezpłatne i solidne przygotowanie do obowiązkowej matury z matematyki,
  • pozyskanie bezpłatnych podręczników i materiałów dydaktycznych,
  • możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich,
  • dostęp do Platformy Edukacyjnej zawierającej kursy e-learningowe i testy,
  • możliwość udziału w konkursach,
  • dla wyróżniających możliwość udziału w bezpłatnych letnich obozach w atrakcyjnych miejscach turystycznych,
  • udział uczniów w Projekcie jest bezpłatny.