Podkarpacie Stawia na Zawodowców

Projekt pn. "Podkarpacie stawia na zawodowców" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013.

Priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.2: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Okres realizacji: 09.2012 r. – 10.2014 r.
Strona interetowa projektu: www.psnz-czudec.pl

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w województwie podkarpackim w okresie od września 2012 r. do końca października 2014 r. Projekt jest realizowany przez Powiat Strzyżowski oraz Zespół Szkół w Czudcu. Instytucje te są Partnerami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, pełniącego w projekcie funkcję Lidera.

Idea projektu skupia się na połączeniu teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmocnieniem więzi między światem edukacji i pracy.

Projekt zakłada następujące formy wsparcia dla uczniów:

Organizacja bezpłatnych kursów dla uczniów Zespołu Szkół w Czudcu:

• carvingu I i II stopnia
  • kelner-barman
  • prawa jazdy kat. B
  • z zakresu spawania metodą MAG
  • operator narzędzi udarowych ręcznych
  • operator zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych

Przeprowadzone zostaną również dodatkowe zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z zakresu:

• matematyki
  • języka niemieckiego branżowego
  • języka angielskiego