Dzień Edukacji Narodowej radosnym świętem!

W piątek 11 października obchodziliśmy święto nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły.

Uroczysta akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pani dyrektor Marta Proksa w okolicznościowym przemówieniu zwróciła uwagę na zasługi Komisji Edukacji Narodowej, która dała początek nowoczesnemu systemowi polskiej oświaty. W nawiązaniu do słów Seneki: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” pan wicestarosta Jan Stodolak podkreślił wartość zawodu nauczyciela-mistrza i wyraził swoją wdzięczność dla wszystkich osób, które w sposób profesjonalny i ciekawy przekazują młodzieży wiedzę, a własnym przykładem podpowiadają uczniom wybór właściwej drogi w przyszłości.

Następnie pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Fortuna, przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali w ciepłych słowach odchodzącemu na emeryturę panu Aleksemu Sakowiczowi za wieloletnią pracę dydaktyczną w Zespole Szkół w Czudcu i złożyli na ręce reprezentującej Go małżonki wiązanki kwiatów.

Z kolei inicjatywę przejęli uczniowie, którzy poprzez kabaretowy program artystyczny wprowadzili nastrój wspólnej zabawy i humoru. Prezentując na scenie oryginalne kreacje „mundurków” dla nauczycieli, wykazali się  dużą pomysłowością i wyobraźnią. Serdeczne życzenia, kwiaty i piękna pogoda dodatkowo uczyniły DEN świętem pełnym radości!

(oprac. Lidia Bytnar)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg