Bieszczady na dobry początek!

17 października br. zorganizowana została wycieczka w Bieszczady rozpoczynająca  działalność Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili  najpierw gotycki kościółek w Bliznem, zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Na dłuższy spacer wybrali się na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku, gdzie obejrzeli domostwa dawnych mieszkańców południowo -  wschodniej Polski, Łemków, Bojków, Wolinian i Pogórzan. Piękna, jesienna pogoda pozwoliła też na spokojną wspinaczkę na górę Sobień i przechadzkę po zaporze wodnej w Solinie. Bieszczadzka wycieczka zakończyła się przy ognisku  w Myczkowcach.

Opiekunki koła, panie Renata Żołądek i Elżbieta Pietrucha,  zapraszają wszystkich chętnych uczniów do udziału w zajęciach Koła Turystyczno - Krajoznawczego, w planie pracy przewidziane są kolejne wycieczki i wędrówki po bliższej i dalszej okolicy!

(oprac. Elżbieta Pietrucha)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg