Akcja charytatywna dla Kamila

26 października odbyła się w Czudcu akcja charytatywna „Miej serce i okaż serce” zorganizowana dla  ciężko chorego absolwenta Zespołu Szkół w Czudcu Kamila Jelińskiego.

Kiedy Kamil kończył w kwietniu technikum i przystępował do egzaminów zewnętrznych, nic nie wskazywało na to, że kilka miesięcy później podejmie najtrudniejszą walkę– walkę o życie. W tych dramatycznych okolicznościach nauczyciele i koledzy Kamila postanowili wesprzeć go poprzez Koncert Charytatywny oraz  Dzień Dawcy Szpiku Kostnego dla Kamila i innych osób chorych na białaczkę.

Zespół Szkół w Czudcu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie cennej  inicjatywy i wzięcie udziału w akcji charytatywnej „Miej serce i okaż serce”.
W koncercie wystąpili przedszkolaki i uczniowie wszystkich szkół z Czudca, zagrały zespoły muzyczne: „ESD”, „GrOszki”, „Heven”, „Randez Vou”, gościnnie wystąpiły Mażoretki „Dżet” wraz z orkiestrą dętą z Niebylca. Nastrojowe piosenki zaśpiewała Kasia Wacko. Pracownicy służby zdrowia zarejestrowali 110 osób, które gotowe są w każdej chwili ratować życie drugiemu człowiekowi.

Organizatorzy dziękują w imieniu swoim i rodziny Kamila wszystkim ludziom, którzy uczestniczyli w akcji „Miej serce i okaż serce” oraz wszystkim instytucjom, które akcję w różnorodny sposób wspierały.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”. Jan Paweł II.

(oprac. Lidia Bytnar)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg