"A gdy wolności przyszedł czas..."

8 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie liceum i technikum pod kierunkiem pań: Justyny Trzeciak, Moniki Grębowskiej - Dziedzic oraz Anny Daszykowskiej.

W trakcie akademii zaprezentowano także pokaz multimedialny przedstawiający drogę Polski do niepodległości. Prezentacji towarzyszyło motto: „Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”.

Duże wrażenie na młodzieży zrobiły pieśni patriotyczne z różnych lat, a przede wszystkim  piosenka „Nie gniewaj się na mnie Polsko” wykonana przez Bartosza Grodzkiego i Dawida Nierodę.  Akademia była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

(oprac. Justyna Trzeciak)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg