Spacer po Czudcu.

Zwiedzamy Czudec.

Gdy jesienna pogoda sprzyja warto, choćby na chwilę, opuścić szkolny budynek. Klasa I TBHŻ skorzystała z takiej okazji, by odbyć krótki spacer po Czudcu. W słońcu przyjemnie było zatrzymać się przy fontannie na nowo odnowionym czudeckim rynku i posłuchać ciekawostek dotyczących historii miejscowości, która kiedyś szczyciła się prawami miejskimi. Ciekawym przystankiem były też odwiedziny Gminnej Bibliotek w budynku dawnej synagogii . Pani Dyrektor oprowadziła młodzież po izbach pamięci w bibliotece: Historycznej Izbie Pamięci - drogi Polaków do wolnej ojczyzny oraz Izbie Pamięci Dziedzictwa Żydów Czudeckich. Młodzież zainteresowała się zwłaszcza rekwizytami zgromadzonymi w Izbie Regionalnej, gdzie, jak się okazało, uczniowie świetnie spisali się w rozpoznawaniu dawnych urządzeń. Spacer zakończyło wejście na wzgórze pod kościółek św. Marcina z rozległym widokiem na okolicę. A skoro trzeba było wrócić na lekcje, uczniom pozostała zachęta, by kontynuować mniejsze i większe wyprawy.

Dziękujemy szczególnie pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Czudcu, pani Halinie Zarębie za życzliwe, pełne uśmiechu przyjęcie i wiele cennych informacji.IMG 20211007 095859IMG 20211007 101602received 239910888104593DSC 0638