Konstytucja

Rocznica uchwalenia Kostytucji 3 maja.

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchodzone przez Polaków święto ustanowione zostało w 1919 i ponownie w 1990 roku. Z kolei 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązujące od 2004 roku.  Dla upamiętnienia patriotycznych wydarzeń zorganizowany został w ZS w Czudcu szkolny konkurs historyczno- literacki sprawdzający wiedzę o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji, podkreślający znaczenie tego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.
Uczniowie reprezentujący poszczególne klasy odpowiadali na pytania w aplikacji Quizizz. W konkursie laureatami zostali:

Justyna Piczak, klasa II TBHZ - I miejsce

Patrycja Florek, klasa I TBH- II miejsce

Filip Maźnicki, klasa I TBH- III miejsce

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody po powrocie do szkoły, być może jeszcze w maju. Już dziś w dniu majowego święta serdecznie Wam gratulujemy! Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za piękny przykład zainteresowania naszą narodową tradycją.Konstytucja1

Centrum Kształcenia Zawodowego