Mgr Małgorzata Piękoś z wizytą w Brukseli

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zorganizowało w dniach 5-7 czerwcawyjazd studyjny dla nauczycieli, którzy swoimi działaniami poszerzają wiedzę dzieci i młodzieży o UE.

Wśród 24 wyróżnionych nauczycieli z całej Polski zaproszenie otrzymała także pani Małgorzata Piękoś,  nauczyciel przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół w Czudcu. Wizyta obejmowała seminarium przedwyjazdowe w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie oraz wyjazd do Brukseli, gdzie uczestnicy brali udział w spotkaniach z urzędnikami instytucji europejskich. Celem spotkań było wzbogacenie ich wiedzy na temat polityki Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji unijnych oraz programów UE w dziedzinie edukacji.

W czasie rozmów dyskutowano m.in. na temat sieci Europe Direct i polityki spójności, problemu fake newsu i dezinformacji dotyczącej działalności UE. Podczas pobytu w Brukseli nauczyciele odwiedzili Komisję Europejską oraz Parlament Europejski z imponującą salą obrad dla 751 europosłów. Mogli poznać od środka pracę unijnej administracji, uczestniczyli ponadto w spotkaniach z pracownikami unijnych instytucji

Nauczyciele zwiedzili również Dom Historii Europejskiej, gdzie podczas interaktywnej podróży poznali, w jaki sposób historia ukształtowała europejską pamięć, wpływa na nasze obecne życie i naszą przyszłość.

Wyjazd studyjny do Brukseli  przybliżył  pedagogom działania Unii Europejskiej w wybranych dziedzinach oraz wyjaśnił funkcjonowanie instytucji unijnych. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w pracy z uczniami.

wizytastudyjna_1.jpgwizytastudyjna_2.jpgwizytastudyjna_3.jpgwizytastudyjna_4.jpgwizytastudyjna_5.jpgwizytastudyjna_6.jpgwizytastudyjna_7.jpgwizytastudyjna_8.jpgwizytastudyjna_9.jpgwizytastudyjna_10.jpg

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.