Mgr Małgorzata Piękoś z wizytą w Brukseli

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zorganizowało w dniach 5-7 czerwcawyjazd studyjny dla nauczycieli, którzy swoimi działaniami poszerzają wiedzę dzieci i młodzieży o UE.

Wśród 24 wyróżnionych nauczycieli z całej Polski zaproszenie otrzymała także pani Małgorzata Piękoś,  nauczyciel przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół w Czudcu. Wizyta obejmowała seminarium przedwyjazdowe w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie oraz wyjazd do Brukseli, gdzie uczestnicy brali udział w spotkaniach z urzędnikami instytucji europejskich. Celem spotkań było wzbogacenie ich wiedzy na temat polityki Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji unijnych oraz programów UE w dziedzinie edukacji.

W czasie rozmów dyskutowano m.in. na temat sieci Europe Direct i polityki spójności, problemu fake newsu i dezinformacji dotyczącej działalności UE. Podczas pobytu w Brukseli nauczyciele odwiedzili Komisję Europejską oraz Parlament Europejski z imponującą salą obrad dla 751 europosłów. Mogli poznać od środka pracę unijnej administracji, uczestniczyli ponadto w spotkaniach z pracownikami unijnych instytucji

Nauczyciele zwiedzili również Dom Historii Europejskiej, gdzie podczas interaktywnej podróży poznali, w jaki sposób historia ukształtowała europejską pamięć, wpływa na nasze obecne życie i naszą przyszłość.

Wyjazd studyjny do Brukseli  przybliżył  pedagogom działania Unii Europejskiej w wybranych dziedzinach oraz wyjaśnił funkcjonowanie instytucji unijnych. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w pracy z uczniami.

wizytastudyjna_1.jpgwizytastudyjna_2.jpgwizytastudyjna_3.jpgwizytastudyjna_4.jpgwizytastudyjna_5.jpgwizytastudyjna_6.jpgwizytastudyjna_7.jpgwizytastudyjna_8.jpgwizytastudyjna_9.jpgwizytastudyjna_10.jpg

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.