Zdrowym być...

W środę 13 marca uczniowie klas II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk Sarą Sondej, prowadzącą poradnię dietetyczną ,,Dietasystem" w Rzeszowie.

Myślą przewodnią spotkania było hasło: Zmień swoje nawyki na zdrowe zamienniki . Pani dietetyk przekazała młodzieży cenne informacje dotyczące racjonalnego odżywiania się a także prowadzenia aktywnego stylu życia. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Pani dietetyk omówiła także negatywny wpływ energetyków na organizm człowieka oraz możliwość ich zastąpienia czymś zdrowszym. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na lekcjach i zastosować w codziennym życiu.

dietetykt2019_1.jpgdietetykt2019_2.jpgdietetykt2019_3.jpgdietetykt2019_4.jpgdietetykt2019_5.jpg