Nasz udział w projekcie "Przedsiębiorczość w praktyce"

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w czwartej edycji projektu "Przedsiębiorczość w praktyce” organizowanego przez Zespół Szkół w Ropczycach we współpracy m.in. z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Krajową Administracją Skarbową w Rzeszowie.

Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności, w pracy i życiu codziennym każdego człowieka. W zajęciach bierze udział 25 uczniów technikum budownictwa i technikum żywienia. Młodzież  uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, dotyczą one sposobów pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakładania firmy, rozliczania z tytułu podatku dochodowego i VAT. Następnie trzyosobowe zespoły uczniów uczestniczą w konkursie: rozwiązują zadanie praktyczne oraz piszą test wiedzy z danej tematyki. Uczniowie, których prace zostaną najwyżej ocenione, wezmą udział w II etapie konkursu.

projekt2019_1.JPGprojekt2019_2.JPGprojekt2019_3.JPGprojekt2019_4.JPGprojekt2019_5.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.