Nasz udział w projekcie "Przedsiębiorczość w praktyce"

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w czwartej edycji projektu "Przedsiębiorczość w praktyce” organizowanego przez Zespół Szkół w Ropczycach we współpracy m.in. z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Krajową Administracją Skarbową w Rzeszowie.

Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności, w pracy i życiu codziennym każdego człowieka. W zajęciach bierze udział 25 uczniów technikum budownictwa i technikum żywienia. Młodzież  uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, dotyczą one sposobów pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakładania firmy, rozliczania z tytułu podatku dochodowego i VAT. Następnie trzyosobowe zespoły uczniów uczestniczą w konkursie: rozwiązują zadanie praktyczne oraz piszą test wiedzy z danej tematyki. Uczniowie, których prace zostaną najwyżej ocenione, wezmą udział w II etapie konkursu.

projekt2019_1.JPGprojekt2019_2.JPGprojekt2019_3.JPGprojekt2019_4.JPGprojekt2019_5.JPG

Centrum Kształcenia Zawodowego