Uroczystość XI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Zespół Szkół w Czudcu już po raz drugi był współorganizatorem Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 23 stycznia br., mieli możliwość wysłuchać prelekcji dr hab. prof. UR Elżbiety Rączy „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” oraz mgr Anny Oliwińskiej-Wacko „Polacy ratujący swoich żydowskich sąsiadów w Czudcu”. Gościem specjalnym uroczystości był p. Jan Prokopowicz, autor książki „Zagłada i gehenna ocalenia”, mówiącej o wojennych losach rodziny Fassów oraz dramatycznej historii Henka Lindenbauma uratowanego przez mieszkańców Nowej Wsi. Swoją obecnością organizatorów zaszczycili m.in.: ks. dziekan Antoni Kocoł, przew. rady powiatu Małgorzata Skalska-Nieroda, radni rady powiatu: Stanisław Gierlak, dr Piotr Szopa, Marek Szorc, sekretarz powiatu Jacek Boho, wójt gminy Czudec Andrzej Ślipski, sekretarz gminy Agnieszka Materna, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych gminy Czudec a także miłośnicy historii Czudca i regionu. Uczestnicy spotkania obejrzeli także wystawę przygotowaną przez IPN w Rzeszowie, ukazującą bezmiar tragedii społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej a także przykłady Polaków, którzy w czasie holokaustu zdali najtrudniejszy sprawdzian z człowieczeństwa.

holokaust2019_1.JPGholokaust2019_2.JPGholokaust2019_3.JPGholokaust2019_4.JPGholokaust2019_5.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.