Master Class w Zespole Szkół w Czudcu

Przedstawiciele holenderskiej firmy AVIKO wybrali naszą szkołę jako miejsce organizacji Pokazu Mistrzów, specjalistycznego konkursu dla szefów kuchni różnorodnych lokali gastronomicznych z terenu całego Podkarpacia

. Zespoły doświadczonych kucharzy stanęły do rywalizacji polegającej na przygotowaniu potraw z wykorzystaniem produktów firmy AVIKO. Wyczarowali m.in. Fish&Chips z pikantnym majonezem, schab w cytrynowej emulsji maślanej z frytkami z batatów, ciasteczka Churros z sosem z owoców leśnych i wanilii. Zwycięzcy Pokazu Mistrzów otrzymali w nagrodę zestaw profesjonalnych noży kuchennych. Asystentami poszczególnych grup zawodników byli wyróżniający się uczniowie technikum żywienia. Organizatorzy konkursu wysoko ocenili zawodowe umiejętności naszej młodzieży a także świetną współpracę z kadrą nauczycielską. Kilkakrotnie podkreślali także, że nasze pracownie gastronomiczne spełniają najwyższe europejskie standardy i dlatego firma AVIKO zdecydowała się kontynuować w najbliższym czasie wspólne przedsięwzięcia z naszą szkołą.