W hołdzie bohaterowi

17 grudnia w Czudcu miała miejsce patriotyczna uroczystość poświęcona porucznikowi Stanisławowi Głuszkowi, bohaterowi I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej.

O godzinie 11:00 w kościele Świętej Trójcy w Czudcu odprawiona została Msza św. w jego intencji, a następnie poświęcony został odrestaurowany grób bohaterskiego żołnierza. Stanisław Głuszek od 16 roku życia walczył za wolną Ojczyznę w różnych formacjach wojska polskiego, zginął 12 sierpnia 1920 roku w wieku 24 lat. Za wykazane bohaterstwo na polu walki został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Virtuti Militari. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się w Zespole Szkół w Czudcu, gdzie wyjątkową postać bohatera przybliżyli zebranym : pan dr Piotr Szopa, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz pan Ryszard Wacko, współautor monografii "Dzieje Czudca". Swoimi wspomnieniami podzieliła się siostrzenica porucznika Głuszka - pani Anna Majewska. Na zakończenie spotkania młodzież przedstawiła patriotyczny program słowno-muzyczny o naszej trudnej i chwalebnej zarazem historii.

akademia.jpgakademia3.jpgakademia5.jpgakademia_1.jpgmsza_św.jpgp._dyrektor.jpgpomnik.jpgpoświęcenie.jpg

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.