ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

30 listopada w Zespole Szkół w Czudcu zorganizowano dzień poświęcony walce z HIV i AIDS. Młodzież we współpracy z opiekunką LOP panią Martą Pytko i opiekunką PCK panią Agnieszką Rykałą przygotowała audycję na temat wirusa HIV, sytuacji epidemiologicznej zakażeń HIV i zachorowań na AIDS w województwie podkarpackim i w Polsce a także na temat, jak można żyć z tą chorobą.

Przygotowano także gazetkę tematyczną i stoisko z broszurami informacyjnymi, ulotkami i książkami dla uczniów. Na zakończenie akcji przeprowadzono konkurs wiedzy o HIV i AIDS, do którego przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły.I miejsce zajęła Ewelina Warchoł, uczennica klasy IV technikum żywienia, miejsce II Diana Barć, natomiast miejsce III - Karolina Budyń, również uczennice technikum żywienia. Wręczenie nagród odbyło się w obecności pani Agaty Malec z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Strzyżowie oraz dyrektora szkoły pana Ryszarda Wacko.

aids2018_1.jpgaids2018_2.jpgaids2018_3.jpgaids2018_4.jpgaids2018_5.jpg