Wycieczka Łańcut – Markowa

W jubileuszowym roku 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z pewnością warto odwiedzić ciekawe miejsca ściśle związane z naszą historią.

21 listopada uczniowie wraz z opiekunami podziwiali przepiękny wystrój sal na zamku w Łańcucie, wysłuchali krótkiej prelekcji o wkładzie znakomitego rodu Lubomirskich w odzyskanie wolnej Polski i w rozwój przemysłu na terenie Galicji. Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w pobliskiej Markowej. Otwarte w 2016 roku miejsce pamięci o holokauście może poszczycić się nowoczesną, atrakcyjną aranżacją wnętrza. Uczestnicy wycieczki poznali biografię wielu Polaków z naszego regionu, którzy pomoc drugiemu człowiekowi przypłacili życiem. Szczególnie poruszająca jest historia rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, rodziny z szóstką małych dzieci, która została wymordowana przez Niemców za ukrywanie w swoim domu kilku znajomych rodzin żydowskich. Wycieczka była dla wszystkich ciekawą i pouczającą lekcją historii.

wycieczka_1.JPGwycieczka_2.JPGwycieczka_3.JPGwycieczka_4.JPGwycieczka_5.JPGwycieczka_6.JPGwycieczka_7.JPGwycieczka_8.JPGwycieczka_9.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Praktycznego

Projekt "Zawodowcy na start"

Projekt Leonardo da Vinci

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

Edukacja wojskowa – program pilotażowy

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.