Wycieczka Łańcut – Markowa

W jubileuszowym roku 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z pewnością warto odwiedzić ciekawe miejsca ściśle związane z naszą historią.

21 listopada uczniowie wraz z opiekunami podziwiali przepiękny wystrój sal na zamku w Łańcucie, wysłuchali krótkiej prelekcji o wkładzie znakomitego rodu Lubomirskich w odzyskanie wolnej Polski i w rozwój przemysłu na terenie Galicji. Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w pobliskiej Markowej. Otwarte w 2016 roku miejsce pamięci o holokauście może poszczycić się nowoczesną, atrakcyjną aranżacją wnętrza. Uczestnicy wycieczki poznali biografię wielu Polaków z naszego regionu, którzy pomoc drugiemu człowiekowi przypłacili życiem. Szczególnie poruszająca jest historia rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, rodziny z szóstką małych dzieci, która została wymordowana przez Niemców za ukrywanie w swoim domu kilku znajomych rodzin żydowskich. Wycieczka była dla wszystkich ciekawą i pouczającą lekcją historii.

wycieczka_1.JPGwycieczka_2.JPGwycieczka_3.JPGwycieczka_4.JPGwycieczka_5.JPGwycieczka_6.JPGwycieczka_7.JPGwycieczka_8.JPGwycieczka_9.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Praktycznego

Projekt "Zawodowcy na start"

Projekt Leonardo da Vinci

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.