W hołdzie Niepodległej

W Zespole Szkół w Czudcu 16 listopada odbyła się podniosła uroczystość związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Starosta Strzyżowski p. Robert Godek, ks. dziekan Antoni Kocoł, Wójt Gminy Czudec p. Andrzej Ślipski, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Czudeckiej p. Maria Bałchan, dyrektorzy szkół, instytucji i placówek kultury, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy. Najważniejszym wydarzeniem wieczoru była prezentacja nowej książki państwa Anny Oliwińskiej-Wacko i Ryszarda Wacko pt. "Dzieje Czudca", t.2. Publikacja przedstawia historię naszej małej ojczyzny w XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem czasów I i II wojny światowej. Przypomina losy żołnierzy walczących na różnych frontach świata, dających świadectwo swego patriotyzmu, odwagi i niezłomności w służbie krajowi i narodowi. Uroczystość uświetnili swoim pięknym występem: chór "Benedictus"
z parafii Świętej Trójcy w Czudcu oraz młodzież Zespołu Szkół.

Uczestnicy spotkania wyrazili szczere uznanie dla wieloletniej i żmudnej pracy autorów nowej monografii Czudca, która jest pięknym hołdem dla Niepodległej.

promocja2018_1.jpgpromocja2018_2.jpgpromocja2018_3.jpgpromocja2018_4.jpgpromocja2018_5.jpgpromocja2018_6.jpgpromocja2018_7.jpg

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Praktycznego

Projekt "Zawodowcy na start"

Projekt Leonardo da Vinci

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.