W hołdzie Niepodległej

W Zespole Szkół w Czudcu 16 listopada odbyła się podniosła uroczystość związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Starosta Strzyżowski p. Robert Godek, ks. dziekan Antoni Kocoł, Wójt Gminy Czudec p. Andrzej Ślipski, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Czudeckiej p. Maria Bałchan, dyrektorzy szkół, instytucji i placówek kultury, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy. Najważniejszym wydarzeniem wieczoru była prezentacja nowej książki państwa Anny Oliwińskiej-Wacko i Ryszarda Wacko pt. "Dzieje Czudca", t.2. Publikacja przedstawia historię naszej małej ojczyzny w XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem czasów I i II wojny światowej. Przypomina losy żołnierzy walczących na różnych frontach świata, dających świadectwo swego patriotyzmu, odwagi i niezłomności w służbie krajowi i narodowi. Uroczystość uświetnili swoim pięknym występem: chór "Benedictus"
z parafii Świętej Trójcy w Czudcu oraz młodzież Zespołu Szkół.

Uczestnicy spotkania wyrazili szczere uznanie dla wieloletniej i żmudnej pracy autorów nowej monografii Czudca, która jest pięknym hołdem dla Niepodległej.

promocja2018_1.jpgpromocja2018_2.jpgpromocja2018_3.jpgpromocja2018_4.jpgpromocja2018_5.jpgpromocja2018_6.jpgpromocja2018_7.jpg

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.