W 100-lecie odzyskania Niepodległości

Młodzież Zespołu Szkół uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią, która stała się prawdziwym świętem polskiej poezji patriotycznej, dawnych i współczesnych mistrzów słowa a także bardzo ciekawą lekcją o naszej trudnej i chwalebnej zarazem historii.

Nastrój uroczystości współtworzyły filmy dokumentalne oraz piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Pan dyrektor Ryszard Wacko w swoim okolicznościowym wystąpieniu odwołał się do ponadczasowego znaczenia wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Przypomniał postawy wielu młodych ludzi, którzy tym ideom wierni byli do końca i gdy przyszło zdawać egzamin z odwagi, przedkładali dobro i przyszłość narodu nad własne życie.

Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zebrani odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się do ogólnopolskiej akcji uczczenia Święta Niepodległości.

100_1.JPG100_2.JPG100_3.JPG100_4.JPG100_5.JPG100_6.JPG100_7.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Praktycznego

Projekt "Zawodowcy na start"

Projekt Leonardo da Vinci

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.